Literární noviny

Pan Porošenko přišel do Washingtonu

Téma Pátek, 19 Září 2014 09:44

Prý se ten nápad zrodil teprve v pondělí, ale součinností Bílého domu a Kongresu už ve čtvrtek ukrajinský prezident a oligarcha Petro Porošenko stanul v Capitolu a pronesl projev před členy Sněmovny i Senátu.

Jak IS souvisí s americkou věznicí v Camp Bucca?

Tereza Spencerová Čtvrtek, 18 Září 2014 15:19

Možná je to jen náhoda, možná není, ale mezi lídry Islámského státu jsou v nečekaně vysokém počtu zastoupeni „absolventi“ někdejší americké věznice v Camp Bucca v Iráku.

Recenze: Luton – „divná nová vlna“

Film Čtvrtek, 18 Září 2014 08:27

První film, který jsem viděla na letošním Fresh Film Festu (který včera začal a potrvá až do neděle), byl přinejmenším velmi příjemně divný.

Banda nacistů ve Štrasburku

Martin Hekrdla Čtvrtek, 18 Září 2014 05:58

Nelze říci, že by se europoslanec Jan Keller (nestraník zvolený do EP na kandidátce ČSSD) přímo se zlou potázal, když - jako jediný z evropské sociálnědemokratické frakce – hlasoval v úterý 16. září proti asociační dohodě EU s Ukrajinou.

Kdy mlčení není zlato

Marek Řezanka Čtvrtek, 18 Září 2014 05:53

Blíží se volby do obecních zastupitelstev a do třetiny Senátu ČR. K tématům, na nichž si politici snaží nahnat nějaké ty body u jinak hodně znechucených voličů, patří i konflikt na Ukrajině. Můžeme tak sledovat, jak si k pravici hlásící rivalové – ODS a TOP09 -- padli do náruče jako nerozluční bratři. K tomu, aby ani jedno oko nezůstalo suché, chybí již jen pouze věta: „Co jsme si, to jsme si – ale na Rusa potáhneme společně.“

Sláva Evropě! Evropě sláva!

Komentáře Čtvrtek, 18 Září 2014 05:40

Proč by měli Ukrajinci přijímat evropské hodnoty, když se k bráně Evropy museli za krvavých obětí probojovat? Nemají snad právo na to, aby Evropanům předali hodnoty svoje? Zvlášť potom, co se u nich doma tak osvědčily?

Kdo to byl?

Téma Středa, 17 Září 2014 19:36

Sestřelené letadlo Malajsijských aerolinií nad Ukrajinou vlastně vůbec nebylo, když to posuzujeme podle současného mediálního a politického zájmu.

ODS je dál než v Řitce

Pavel Kopecký Středa, 17 Září 2014 12:16

Když se občanští demokraté vytasili se svým „konzervativně“ předvolebním videoklipem, kde pracují s aluzí na středočeskou obec Řitka, bylo mi jich líto. Bezduché, nenápadité, nadto pohněvavší starostu inkriminované dědiny v okresu Praha-západ. Modří „fialovci“ jsou zřejmě horší než YoYo Band, který bezprostřední srovnání se zadní částí lidského těla vynechal...

Ukrajina v bodě nula a bez nadějných vyhlídek

Téma Středa, 17 Září 2014 10:44

Kyjevský mocenský establishment se pod tlakem Západu i Ruska ocitá v roli loutek, ztrácí směr a politické strany před volbami tají své programy, díky čemuž posílí jen radikálové se svými snadno zapamatovatelnými hesly.

Monbiot: Novináři jsou většinou tupí omezenci

Michal Komárek Středa, 17 Září 2014 10:07

„Většina zkušených novinářů žije ve svém uzoučkém kruhu světla a není schopna porozumět touze po změně. Pokud ji vůbec zaznamenají, považují ji za smrtelné nebezpečí, srovnatelné s Hitlerem. Vědí o životech těch 64 milionů lidí obývajících vnější temnotu podobně málo, jako o životech lidí na Andamanských ostrovech,“ píše George Monbiot v Guardianu.

Partneři

parlamentni listy cz
 Divadlo v Dlouhe logo  

fos_logo          
 banner logo paprsky nadeje
logo pohoda help