Literární noviny

Belinda Bauerová: Odvrácená strana

Čtení Úterý, 22 Červenec 2014 14:52

Když vražda staré bezmocné ženy naruší zimní spánek vesnice Shipcott, vypadá to, že místní policista Jonas Holly bude mít najednou plné ruce práce. Vyšetřování jeho první vraždy mu však brzy překazí obhroublý detektiv Marvel, který Jonase okamžitě odsune na druhou kolej.

Vedlejší účinky ukrajinského konfliktu

Svět Úterý, 22 Červenec 2014 12:10

Většina zpráv se týká dění na bojišti a váleční zpravodajové nám jen málo řeknou z tématu běžného života. Ten je boji pochopitelně ovlivněn a ochromen.

Na sankcích proti Rusku prodělává i Evropa

Téma Úterý, 22 Červenec 2014 10:00

Dnešní jednání ministrů zahraničí EU podle všeho skončí maximálně shodou na několika jménech či firmách, jejichž účty by mohly být zmrazeny v rámci rámcové dohody z minulého týdne. Tak popisuje nadcházející jednání o sankcích proti Rusku agentura Reuter´s.

Recenze: Chlapectví

Film Úterý, 22 Červenec 2014 08:39

„...chvíli pracujete, vychováte děti, žijete a najednou jste staří a díváte se zpátky a čekáte nějakou odměnu, pocit zadostiučinění, jenže ono se všechno prostě nějak stalo a děje bez stupňujícího se pocitu katarze z toho všeho, co zvládáte..." nějak takhle by mohlo znít poselství filmu Chlapectví.

Klasika Miami Blues konečně česky

Recenze Úterý, 22 Červenec 2014 08:35

Detektivka Charlese Willeforda Miami Blues, k níž se jako k inspiraci hlásí třeba i Quentin Tarantino, vyšla poprvé v roce 1984. Česky vychází až nyní. Pozdě, ale přece včas na to, aby přinesla příjemné osvěžení do proudu často příliš vykonstruovaných, vzájemně podobných a zbytečně dlouhých současných skandinávských – ale třeba i britských – thrillerů.

Rusko zveřejnilo satelitní snímky k tragédii boeingu

Téma Pondělí, 21 Červenec 2014 16:48

V době zřícení malajsijského boeingu byly nedaleko Doněcku dislokovány skupina protiraketové obrany ukrajinské armády s třemi či čtyřmi divizemi raketových systémů Buk M1. Prohlásil to velitel operačního velení generálního štábu ruské armády generál Andrej Kartapolov.

(Nejen) brutální britská architektura: Norwich a Ipswich

Veronika Susedková Pondělí, 21 Červenec 2014 14:29

Připadá mi neuvěřitelné, že dvě budovy, o kterých dneska píšu, dělí skoro 40 let.

Colours v pohledu ze znamení Panny

Hudba Pondělí, 21 Červenec 2014 14:16

Je neděle 20. července, skoro třiadvacet, neřestně brzy jedu z posledního dne Colours of Ostrava tichým, snad až moc tichým městem, potkávám snad tři auta, jedu padesátkou, určitě bude policie hlídat, aby z festivalu nikdo nevyjel s nějakým tím promile... Nedělá to, nikde nikdo nehlídá, asi ví, že je to zbytečné.

Německá armáda v tradici atentátníků na Hitlera

Civilizace Pondělí, 21 Červenec 2014 11:26

Včera se v Německu v Berlíně konala slavnostní přísaha nováčků do zbraně Bundeswehru. Každý rok se koná 20. července k uctění památky Clause von Stauffenberga.

Senátoři USA podpořili zabíjení v Gaze - jednomyslně

Tereza Spencerová Pondělí, 21 Červenec 2014 09:46

Izraelský útok na pásmo Gazy eskaluje, přibývá obětí a konec masakru je v nedohlednu.

Partneři

parlamentni listy cz
 Divadlo v Dlouhe logo  

fos_logo          
 banner logo paprsky nadeje
logo pohoda help