Literární noviny

Zdravotníci "úvéenky" vyznamenaní

Komentáře Čtvrtek, 30 Říjen 2014 15:40

Martin Stropnický vyznamenal ke Dni 28. října Záslužným křížem ministra obrany, který je nejvyšším resortním vyznamenáním, také zdravotníky, kterým se na začátku září podařilo zabránit krveprolití v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) v Praze. Je to zároveň vyznamenání celému špičkovému zdravotnickému zařízení a určitě ne náhodné.

Stephen King otevřeně o sobě, knězi a zkurvysynech

Recenze Čtvrtek, 30 Říjen 2014 15:10

 

U příležitosti vydání své nové knihy „Revival“, letos již druhá kniha, populární světový autor Stephen King okryl svoji duši.

Recenze: Touha po oknech do klidného světa

Recenze Čtvrtek, 30 Říjen 2014 11:08

I ve svém novém románu Červený dům ukazuje Mark Haddon úžasnou schopnost rozumět dětskému přemýšlení, vnímání světa. A svět dětí a teenagerů tak nefunguje jako prvoplánová opozice ke světu dospělých, spíš jako smutně bezvýchodné očekávání a prožívání budoucí ztráty.

EU se nechce Rusku finančně zaručit za Kyjev

Téma Čtvrtek, 30 Říjen 2014 10:58

Evropská unie i Ukrajina jsou zase o něco blíž k plynové krizi, neboť třístranná jednání s Ruskem v Bruselu prozatím zkrachovala.

AKTUALIZOVÁNO

Jü Chua: Žít!

Čtení Čtvrtek, 30 Říjen 2014 09:05

 

„Nebýt mé a otcovy dřívější prostopášnosti, zastřelili by mě," popisuje s bezelstností situaci, z níž vyvázl šťastně, hrdina románu Žít! Čínský bestsellerista Jü Chua ve svém nejpřekládanějším díle představuje životní příběh Fu-kueje, zámožného mladého muže, který s velkou chutí utrácel v nevěstinci a v hráčském doupěti, až přivedl rodinu na mizinu. 

Recenze: Mami! Extrémní radosti patří k extrémní bolesti

Film Čtvrtek, 30 Říjen 2014 07:58

Xavier Dolan se vyznává z lásky k matce, s níž v období dospívání bojoval kvůli homosexuální orientaci.

Ohňostroj pokrytectví

Marek Řezanka Středa, 29 Říjen 2014 21:20

Děti recese žijí v chudobě

Civilizace Středa, 29 Říjen 2014 16:21

 

Ani vyspělé státy světa nedokážou zabránit strádání dětí. O tom, že děti v chudých zemích jsou na tom mizerně, se ví. Překvapující je nová zpráva UNICEF o chudobě dětí ve vyspělých zemích.

Ukrajina po volbách (takřka jako před volbami)

Téma Středa, 29 Říjen 2014 14:54

Je otázkou, jak nová kyjevská vláda zareaguje na nevraživost a nedůvěru jihovýchodu země – zda obnovením války proti svým občanům, nebo nějakou podanou rukou. Zatím jsou ale volební vítězové plně ponořeni do rozdělování mocenských pozic.

banner Páral

Partneři

parlamentni listy cz
 Divadlo v Dlouhe logo  

fos_logo          
 banner logo paprsky nadeje
logo pohoda help